Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


18-12-2015

Rozruch spalarni odpadów w Koninie już blisko

Na początku przyszłego tygodnia zakończy się budowa zakładu termicznego unieszkodliwiania  odpadów w Koninie. Inwestycję współfinansowano z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Koszt projektu to ponad 381 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosi ok. 154,5 mln zł.

Rozruch technologiczny, podczas którego sprawdza się działanie spalarni, potrwa do końca marca 2016 r. Po tym czasie, zakład będzie unieszkodliwiał rocznie 94 tysiące ton odpadów komunalnych z obszaru Konina i 35 gmin. W procesie utylizacji produkowana będzie zielona, odnawialna energia, która trafi do mieszkańców.

Na zdjęciu spalarnia w Koninie na zewnętrz i wewnątrz

Źródło: Beneficjent

Dzięki inwestycji powstanie też linia do przetwarzania żużli pozostałych po spalaniu odpadów. Taki zabieg sprawi, że odpowiednio przygotowany produkt będzie mógł być używany przy tworzeniu budynków przemysłowych czy dróg.

Spalarnia w Koninie budowana była w ramach projektu pn. Uporządkowanie gospodarki odpadami na terenie subregionu konińskiego realizowanego z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska