Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


17-03-2015

Środki unijne na odsiarczanie spalin w Gdańsku

16 marca 2015 r. Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie unijne dla projektu "Budowa instalacji odsiarczania spalin metodą mokrą według technologii wapienno–gipsowej w Elektrociepłowni Gdańskiej". Przedsięwzięcie o wartości około 229 mln zł, otrzyma 20 mln zł ze środków UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja jest realizowana w elektrociepłowni, w sąsiedztwie istniejących turbin i kotłów produkujących ciepło i prąd. Głównym celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, generowanych przez gdański zakład. Spaliny z czterech kotłów parowych będą odsiarczane metodą mokrą według technologii wapienno-gipsowej, co pozwoli dwukrotnie obniżyć poziom zapylenia i prawie pięciokrotnie zmniejszyć emisję tlenków siarki. 
 

 Na zdjęciu Elektrociepłownia Gdańsk

Źródło: Beneficjent - EDF Polska S.A.

Dzięki założonym instalacjom elektrociepłownia znacznie ograniczy swój negatywny wpływ na środowisko oraz spełni zaostrzone wymagania Dyrektywy Komisji Europejskiej o emisjach przemysłowych obowiązujących od roku 2016.

 

 


 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska