Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12...2idź do:  
22-04-2016
logo akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Wydłużamy nabór atrakcji do Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – dołącz do nas! Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zgłoś się!

więcej
02-04-2013

Kampania promocyjna "Fundusze Europejskie - Każdy korzysta, nie każdy widzi"

Ruszyła druga odsłona kampanii promocyjnej "Fundusze Europejskie – Każdy korzysta, nie każdy widzi". Potrwa ona do 5 maja 2013 r. W tym okresie będzie emitowanych 5 spotów telewizyjnych oraz 5 spotów radiowych. Spoty telewizyjne będą emitowane w stacjach ogólnopolskich tj. TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN i licznych stacjach tematycznych. Spoty radiowe można usłyszeć m.in. na antenach RMF, ZET, PR 1, 3 i 4.

więcej
19-02-2013

Fundusze UE na drogi – odpowiedź MRR przesłana do Komisji Europejskiej

Zgodnie z założonym harmonogramem, 15 lutego 2013 r., Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekazało Komisji Europejskiej odpowiedź na pismo dotyczące wstrzymania płatności na projekty drogowe realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad  (GDDKiA).

więcej
15-12-2011
Konferencja: „Dekada zmian: klimat, środowisko, gospodarka, społeczeństwo”

Konferencja: „Dekada zmian: klimat, środowisko, gospodarka, społeczeństwo”

- Ochrona środowiska i racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody to obszar szczególnego zainteresowania całej Europy. W Polsce na „zielone" projekty przeznaczone są znaczne sumy z Funduszy Europejskich, około 9 mld euro,  m.in. z programów Infrastruktura i Środowisko, Rozwój Polski Wschodniej oraz programów regionalnych – powiedział Michał Ziętara, dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w MRR podczas konferencji „Dekada zmian”, która odbyła się 14 grudnia 2011 r. w Krakowie.

więcej
17-05-2011

Warsztaty z roli konsultacji społecznych w projektach infrastrukturalnych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na cykl warsztatów poświęconych roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych. Warsztaty będą realizowane w podziale na poszczególne sektory gospodarki. Warsztaty są jednym z działań w ramach kampanii edukacyjnej pod hasłem Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie! dotyczącej właśnie konsultacji społecznych. Wykonawcą usługi na zlecenie MRR jest firma PSDB Sp.z o.o.  Pierwszy warsztat już 20 maja 2011 r. w Szczecinie o godz. 10.00 w Hotelu Silver przy rondzie H. Hakena.  Serdecznie zapraszamy.

więcej
19-04-2011
Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

- „Dobrze, ale nie na moim podwórku” – tak z reguły reagują obywatele na wieść o planowanych inwestycjach. Dlatego tak istotne jest właściwe przeprowadzanie konsultacji społecznych. Należy dołożyć starań, by opinia publiczna dysponowała pełną informacją i zdawała sobie sprawę, że dobre wykorzystanie przestrzeni publicznej jest w naszym wspólnym interesie – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło na konferencji „Infrastruktura i człowiek: naturalnie!”, która odbyła się 19 kwietnia 2011 r. w Warszawie. Konferencja rozpoczęła kampanię edukacyjną poświęconą roli konsultacji społecznych w realizowaniu projektów.

więcej
31-03-2011

Konferencja otwierająca kampanię edukacyjną "Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie!"

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję otwierającą  kampanię edukacyjną na temat roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych, która odbędzie się 19 kwietnia 2011 r. w hotelu Holiday Inn w Warszawie.

więcej
28-02-2011
Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych. To najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Celem aktualizacji jest przegląd stanu ich przygotowań.

więcej
31-08-2010

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych dla Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Nowe listy obowiązują z dniem ich publikacji na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, tj. od 31 sierpnia 2010 r.
więcej
27-07-2010

Szkolenia z pomocy publicznej dla beneficjentów indywidualnych projektów kluczowych

5 sierpnia 2010 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczyna realizację cyklu szkoleń z zakresu pomocy publicznej dla beneficjentów indywidualnych projektów kluczowych.

więcej
17-12-2009
Warsztaty dla beneficjentów realizujących projekty drogowe w ramach Programów: Infrastruktura i Środowisko oraz RPW

Warsztaty dla beneficjentów realizujących projekty drogowe w ramach Programów: Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej

Fakty i mity procesu oddziaływania na środowisko w projektach drogowych. Analiza wybranych zagadnień prowadząca do wypracowania dobrych praktyk – pod takim tytułem w terminie 14-15 grudnia 2009 r. odbyły się warsztaty dla beneficjentów realizujących projekty drogowe w ramach Programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej.

więcej
31-07-2009

Wyniki aktualizacji list projektów kluczowych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych dla Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka i Rozwój Polski Wschodniej. Obecnie na listach znajduje się 626 projektów o orientacyjnej całkowitej wartości ok. 229,9 mld złotych. Szacunkowa wartość dofinansowania tych projektów to ponad 141,1 mld złotych.

więcej
06-03-2009

Rusza cykl seminariów z zakresu oceny oddziaływania na środowisko

Seminaria regionalne z zakresu ocen oddziaływania na środowisko to projekt edukacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, który potrwa od marca do lipca 2009 r. W  16 regionalnych spotkaniach docelowo zostanie przeszkolonych 1 600 pracowników urzędów administracji publicznej wskazanych przez MRR.

więcej
11-02-2009

Wytyczne w zakresie zasad dofinansowania z programów operacyjnych podmiotów realizujących obowiązek świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym

2 lutego 2009 r. opublikowany został Komunikat Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie Wytycznych w zakresie zasad dofinansowania z programów operacyjnych podmiotów realizujących obowiązek świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym (M.P. 2009 nr 8, poz. 84).

więcej
strona:12...2idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska