Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


24-10-2016

Zakończono budowę najdłuższej autostrady

20 października 2016 r. zakończono budowę odcinka autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem a Jarosławiem łączącego węzły: Rzeszów Wschód (A4/S19) i Jarosław Zachód (A4/DK94).

W związku z zakończeniem inwestycji ruch na całym odcinku autostrady A4 Rzeszów-Jarosław odbywa się bez ograniczeń. Zakończenie budowy tego odcinka domknęło całość przebiegu autostrady A4 i zapewniło bezpośrednie połączenie autostradowe od zachodniej granicy Polski z Niemcami przez przejście graniczne w Jędrzychowicach do wschodniej granicy z Ukrainą przez przejście graniczne w Korczowej.

To ostatni odcinek tej autostrady w naszym kraju co oznacza, że jest ona najdłuższą, bo licząca 672 km autostradą w Polsce. Przypomnijmy, że ten ponad 41-kilometrowy odcinek autostrady A4 został oddany do ruchu 20 lipca 2016 r. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Budimex S.A. (lider) i Strabag Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Całkowita wartość projektu Rzeszów-Korczowa wynosi 4,75 mld zł, a wkład UE to 2,89 mld zł.

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska