Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


13-10-2016

Medal i certyfikat dla projektu Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

11 października 2016 r. w Brukseli odbyła się ceremonia wręczenia nagród w konkursie RegioStars 2016 organizowanym przez Komisję Europejską. Wśród finalistów konkursu znalazł się projekt dofinansowany z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 Inteligentny system transportu „ITS Wrocław”. Prestiżowy medal i certyfikat dla projektu odebrali: przedstawiciel beneficjenta oraz reprezentantka Instytucji Zarządzającej POIiŚ.

Nagrodę odebrali: przedstawiciel beneficjenta oraz reprezentantka Instytucji Zarządzającej Programem
Źródło: KE


Celem organizowanego co roku konkursu jest identyfikacja i promocja dobrych praktyk w rozwoju regionalnym. Komisja Europejska wyróżniła oryginalne i innowacyjne projekty, które mogą się stać inspiracją dla innych regionów. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach. Wrocławska inwestycja rywalizowała o nagrodę z 4 innymi projektami w kategorii CityStar: innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju miejskiego, w której nagrodzony został projekt z Polski Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku.


Więcej informacji o wszystkich finalistach konkursu opublikowano w broszurze promocyjnej (2,09 MB).


Wrocławski system ITS jest rozległym systemem informatycznym, który pozyskuje dane o sytuacji na drogach z urządzeń sterujących i pomiarowych oraz pojazdów wrocławskiej komunikacji publicznej. Dane te są później przetwarzane w Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym i udostępniane użytkownikom dróg oraz pasażerom transportu publicznego. Zebrane informacje pozwalają np. dostosować pracę sygnalizacji świetlnej do warunków na drodze i zamieszczać stosowne informacje na elektronicznych tablicach w mieście.


Całkowity koszt projektu to ponad 102 mln zł, a dofinansowanie unijne blisko 85 mln.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska