Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

15-03-2013

Kino Letnie z Programem Infrastruktura i Środowisko "Zobacz Moc Efektów"

 

Co łączy (Muzeum) Chopina i (Centrum) Kopernika z autostradą A1, czy obwodnicą Żyrardowa? Dworce kolejowe w Krakowie, Gdyni, czy Porty Lotnicze w Gdańsku, Poznaniu z Centrum Nowych Technologii ,,Ochota'' Uniwersytetu Warszawskiego i farmą wiatrową na Pomorzu? Wszystkie te projekty i wiele innych w kraju uzyskało wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Efekty realizowanych inwestycji można było zobaczyć w wyjątkowym pokazie projekcji multimedialnych, które odbyły się w lipcu i sierpniu w 10 miastach w Polsce.

Na pokazach zaprezentowano efekty realizacji Programu Infrastruktura i Środowisko w całej Polsce. Podczas seansów kina letniego wyświetlano trójwymiarowe animacje połączone z projekcją wielkoformatową typu mapping 3D. Ten spektakularny festiwal światła i dźwięku był wyjątkową okazją, aby w atrakcyjny sposób zapoznać się z „mocą efektów” unijnych inwestycji realizowanych w Polsce. W każdym z miast projekcje były emitowane przed wyświetleniem filmu.

Harmonogram realizacji wydarzeń promocyjnych pn. Kino Letnie z POIiŚ

Prawie 101 mld złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko przyznano dotychczas przedsiębiorcom, samorządom, instytucjom kultury i sztuki, ochrony zdrowia, uczelniom wyższym oraz urzędom administracji publicznej na realizację inwestycji w kraju. Oznacza to, że rozdysponowano już blisko 85% środków unijnych dostępnych w Programie (119,6 mld złotych). Dotychczas POIiŚ wsparł realizację ponad 2 tys. projektów, z czego 44% zostało już zakończonych (902 inwestycji). Na konta beneficjentów trafiła ponad połowa przyznanych środków unijnych (54,6 mld zł.).

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska