Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

15-03-2013

Moc atrakcji! Twórcza zabawa! Wakacje rozpoczęte na piknikach rodzinnych Programu Infrastruktura i Środowisko!

Jak zbudować maszynę do sprzątania świata? Dlaczego kiszone ogórki mogą świecić? Czy roboty staną się codziennością? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas pikników rodzinnych Programu Infrastruktura i Środowisko, zorganizowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Rodzinną atmosferę sprzyjającą dobrej zabawie można było poczuć 24 czerwca 2012 r. w Parku Jordana w Krakowie oraz 30 czerwca 2012 r. na warszawskiej Agrykoli. Uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z ciekawymi projektami realizowanymi w ramach wybranych sektorów Programu Infrastruktura i Środowisko: ochrony środowiska, transportu i energetyki. Słoneczna pogoda pozwoliła także na przeprowadzenie licznych konkurów i quizów, pokazów wozów specjalistycznych oraz występy wokalno-taneczne.

Jedną z atrakcji edukacyjnych  strefy "ochrona środowiska" była budowa maszyny do sprzątania świata. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły warsztaty z plecenia gazet. Najmłodsi uczestnicy mogli także podpatrzeć proces oczyszczania wody.

Strefa "energetyka" przyciągnęła całe rodziny m.in.: pokazami wyładowań elektrycznych,  jak również torem wyścigowym zasilanym prądnicą ręczną.

 

Pikniki w Krakowie i Warszawie

 

Najmłodsi inżynierowie podczas warsztatów prowadzonych w strefie "transport" projektowali roboty oraz uczestniczyli w zajęciach budowania środków transportu z klocków geomag i masy solnej.

Miłośnicy dużych pojazdów mieli okazję usiąść za kierownicą koparki oraz ekologicznej śmieciarki. Ci, lubiący nieco mniejsze – mogli obejrzeć radiowóz i motor pościgowy.

Wszystkim zainteresowanym możliwościami dofinansowania inwestycji przez Fundusze Europejskie porad udzielali pracownicy punktu informacyjnego.

Wszytym uczestnikom oraz instytucjom, które współtworzyły dobrą atmosferę podczas pikników dziękujemy i do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń edukacyjnych z Programem Infrastruktura i Środowisko.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska