Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

15-03-2013

Moc inspirującej zabawy z Zielonym Busem Programu Infrastruktura i Środowisko

Zielony Bus Programu Infrastruktura i Środowisko zakończył swoją trasę po polskim wybrzeżu. 18 sierpnia 2012 r. dotarł do Dębek, a 19 sierpnia 2012 r. odwiedził Mielno. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat inwestycji wspieranych ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz efektów ich realizacji.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia cieszyły się warsztaty edukacyjne, pokazy chemiczne, a także zajęcia sprawnościowe. Nie brakowało również chętnych, którzy po obejrzeniu animacji na temat Programu Infrastruktura i Środowisko postanowili sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w licznych konkursach.

Zielony Bus

Zielony Bus

Uczestnicy wydarzenia, dzięki uprzejmości służb mundurowych mogli także wziąć udział w pozorowanych akcjach, za sprawą których można było zapoznać się z codzienną pracą strażaków, służb medycznych i policjantów. Niecodzienną atrakcją była również możliwość przejazdu samochodem ratowniczym na sygnale oraz prezentacja specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

Zielony Bus

Zielony bus

Zielony Bus

Przeprowadzona akcja edukacyjno-promocyjna, która odbyła się podczas dwóch sierpniowych weekendów pozwoliła uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat inwestycji realizowanych w ramach 6 sektorów tj. transportu, środowiska, energetyki, zdrowia, kultury i szkolnictwa wyższego, które są wspierane z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Zielony Bus

Zielony Bus

Wszystkim, którzy współtworzyli dobrą atmosferę w Łebie, Władysławowie, Dębkach oraz Mielnie dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach edukacyjnych z Programem Infrastruktura i Środowisko, które dostarczą wielu przeżyć podczas twórczej i inspirującej zabawy!

***

Infrastruktura i Środowisko jest największym programem realizowanym przez kraj członkowski w historii Unii Europejskiej. W całej Polsce realizowanych jest już 1 760 inwestycji, które otrzymały prawie 89 mld zł wsparcia z Funduszy Europejskich.


 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska