Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

15-03-2013

Zielony Mikołaj – ambasador Programu Infrastruktura i Środowisko – spotkał się z małymi pacjentami

Powrót

Pobyt w szpitalu, szczególnie dla najmłodszych pacjentów, wiąże się zawsze z wieloma emocjami. W całej Polsce dzięki Funduszom Europejskim szpitale inwestują w odnawianie budynków, przyjazne sale oraz nowoczesną aparaturę medyczną z myślą o małych pacjentach i ich rodzicach. I właśnie tam w miniony weekend spotkał się z dziećmi Zielony Mikołaj.

Zieloni Mikołajowie odwiedzili dzieci w 7 szpitalach w kraju: Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku, Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi. Podobnie jak w ubiegłych latach Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizowało taką akcję, by pokazać efekty wykorzystania środków unijnych na ochronę zdrowia i wpływ Funduszy Europejskich na życie każdego z nas.

Zielony Mikołaj

Zielony Mikołaj

Wizyta Zielonego Mikołaja

 

Rozwój infrastruktury ochrony zdrowia w kraju

W całym kraju 276 jednostek ochrony zdrowia pozyskało prawie 1,5 mld zł na inwestycje z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki środkom unijnym wiele z nich zostało już rozbudowanych lub zmodernizowanych. Część szpitali zakupiła nowoczesny sprzęt medyczny (176 sztuk) do diagnostyki i leczenia. Inwestycje te są szczególnie ważne w przypadku placówek specjalizujących się w opiece nad dziećmi, młodzieżą oraz kobietami w okresie ciąży i porodu.

Z unijnego wsparcia skorzystały w szczególności szpitalne oddziały ratunkowe i ośrodki kliniczne. Szpitale uruchomiły nowe oddziały, wybudowały sale operacyjne lub podniosły standard istniejących jednostek. Ponad 300 ambulansów z logotypem POIiŚ pomaga już w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia. Aż 58 (70 proc. wszystkich) lądowisk przyszpitalnych dla helikopterów otrzymało wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Już w przyszłym roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zakończy remont 10 baz śmigłowców i będzie jedną z najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie.

 

322 nowe ambulanse, 276 jednostki ochrony zdrowia z wyższą jakością usług, 176 sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego

 

Powrót

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska