Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

15-03-2013

Projekcje "Światła i dźwięku"

Mieszkańcy Krakowa, Katowic, Sopotu i Warszawy zobaczyli “Moc Efektów” Programu Infrastruktura i Środowisko

Blisko 6000 osób obejrzało w plenerze trójwymiarową projekcję multimedialną pod hasłem “Program Infrastruktura i Środowisko. Zobacz Moc Efektów!”. Ten festiwal światła i dźwięku w telegraficznym skrócie przedstawiał inwestycje wspierane przez Program Infrastruktura i Środowisko na przestrzeni ostatnich czterech lat. Pokazy odbyły się w grudniu 2011 r. w Krakowie, Katowicach, Sopocie i Warszawie.

Zaawansowane technologicznie pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bardzo ważne jest, aby Polacy mieli świadomość jak wiele ważnych inwestycji prowadzonych jest na terenie całego kraju dzięki wsparciu ze środków unijnych. Mają one kluczowe znaczenie dla rozwoju i unowocześnienia naszej gospodarki, ale także wpływają na poprawę komfortu życia każdego z nas.

Miejsce projekcji w stolicy wybrane zostało nieprzypadkowo - Centrum Nauki Kopernik to jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji wspartych z Programu Infrastruktura i Środowisko. “Kopernik” już od roku stanowi atrakcję dla mieszkańcow kraju oraz turystów z zagranicy.

Do tej pory samorządy, przedsiębiorcy, urzędy, instytucje kultury, ochrony zdrowia i uczelnie wyższe w całym kraju pozyskali na realizację 1200 dużych inwestycji ponad 79 miliardów złotych, tj. 70 proc. dostępnych funduszy unijnych w Programie Infrastruktura i Środowisko.

Warto podkreślić, że beneficjenci z województwa mazowieckigo, śląskiego, małopolskiego i pomorskiego wykazali się ponadprzeciętną skutecznością w zdobywaniu dofinansowania z UE, biorąc pod uwagę wyniki wszystkich 16 województw.

Poniżej relacje z pokazów "Program Infrastruktura i Środowisko. Zobacz moc efektów"

Pokazy multimedialne sfinansowane zostały przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przez budżet państwa.


 

Plakaty pokazów:

Plakaty z pokazów w Krakowie, Katowicach, Sopocie i Warszawie

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska