Menu

Bieżący katalog: Aktualności

Lista podkatalogów:

Katalog wyżej: Działania promocyjne

WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


03-03-2014

Finał Mistrzostw Polski evolutio! – „Wejdź do gry o przyszłość”

Sześć najlepszych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z całego kraju, wzięło udział w finale Mistrzostw Polski w edukacyjnej grze planszowej evolutio!, który odbył się 1 marca 2014 r. w Warszawie. Najlepszymi strategami planującymi inwestycje przy wsparciu środków unijnych okazały się zespoły z Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie (województwo wielkopolskie), które zajęły pierwsze trzy miejsca na podium. Przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju gra planszowa evolutio! pozwoliła uczniom w atrakcyjny sposób poznać mechanizmy związane z tworzeniem nowych inwestycji i zaplanować kierunek rozwoju Polski.

Finał Mistrzostw Polski

Spośród wszystkich drużyn startujących w eliminacjach regionalnych, do finału zakwalifikowało się sześć z najlepszymi wynikami. Emocjonujące starcie, które trwało 3 godziny rozegrało się między zespołami z trzech szkół: Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach. W czasie finału Mistrzostw uczniowie walczyli o atrakcyjne nagrody dla siebie i szkół.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w grze evolutio! zajęła grupa „Strategiczni”, zdobywając 19 315 punktów. Na członków zwycięskiej drużyny czekały bilety na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika oraz tablety. Drugie miejsce zajęła drużyna „Kolejowi Fani” (19 100 punktów), która wygrała czytniki e-book dla każdego gracza, natomiast zdobywcy trzeciego miejsca – „Zwolennicy UE” z 17 960 punktami – otrzymali mini odtwarzacze multimedialne. Wszystkie drużyny na podium wywodzą się z jednej szkoły – Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie. Do tej placówki trafił cały zestaw nagród przewidzianych dla szkół – laptopy, rzutniki oraz tablicę multimedialną.

Rozgrywki regionalne

Do poprzedzających finał, regionalnych rozgrywek Mistrzostw Polski evolutio!, zakwalifikowało się 30 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Każda ze szkół wydelegowała od 6 do 10 sześcioosobowych drużyn. Eliminacje do wielkiego finału, trwające od stycznia do lutego, skupiły w sumie 181 zespołów, czyli aż 1086 graczy. Warunkiem udziału w Mistrzostwach Polski było przesłanie poprawnie wypełnionego formularza dostępnego na fanpage’u Moc Efektów na portalu Facebook. O zakwalifikowaniu do Mistrzostw zadecydowała kolejność zgłoszeń.

Finał Mistrzostw Polski evolutio!

Finał Mistrzostw Polski evolutio!


O Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski evolutio! miały charakter edukacyjny i skierowane były przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku od 10 do 16 lat. To grupa, która już obecnie i w przyszłości skorzysta z inwestycji zrealizowanych m.in. z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Podczas rozgrywek uczniowie dowiedzieli się, jak Fundusze Europejskie oddziałują na najważniejsze sektory gospodarki w kraju, a także w jaki sposób zmieniają ich najbliższe otoczenie. Jako gracze wystąpili w rolach inicjatorów i projektantów tych zmian. Dzięki temu mieli możliwość dowiedzieć się, na czym polega odpowiedzialne zarządzanie regionami, od momentu podjęcia decyzji aż do wprowadzenia inwestycji w życie. Gracze przekonali się także, że zgodna współpraca z innymi pomaga efektywnie rozwijać cały kraj, a najlepszym wskaźnikiem powodzenia danej inwestycji jest wysoki poziom zadowolenia jej mieszkańców.

Patroni medialni

Wydarzenie edukacyjne Mistrzostwa Polski evolutio! jest pod patronatem medialnym Grupy Wydawniczej Polska Presse oraz Świat Gier Planszowych.