Menu

Bieżący katalog: Aktualności

Lista podkatalogów:

Katalog wyżej: Działania promocyjne

WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


14-05-2014

Gmina Brzesko też świętuje 10 lat w Unii Europejskiej

10 maja 2014 roku, na Placu Kazimierza Wielkiego,  w ramach akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, Brzesko świętowało 10-letnią obecność Polski w Unii Europejskiej.

Impreza została zorganizowana przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Spółka z o.o. - beneficjenta przedsięwzięcia pn. "Ochrona wód w dorzeczu rzeki Dunajec i Uszwicy poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działalności Związku Międzygminnego w Brzesku".

W programie znalazły się przede wszystkim atrakcje dla dzieci: występ teatrzyku, koncert oraz dmuchana zjeżdżalnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny na najciekawszą pracę promującą zrealizowany projekt - Czyste środowisko w Gminie Brzesko dzięki wybudowaniu sieci kanalizacji sanitarnej. W konkursie wzięło udział ponad 70 dzieci. Komisja nagrodziła dwadzieścioro z nich - wybrano prace za zajęcie I, II i III miejsca oraz 17 wyróżnień. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie internetowej beneficjenta - RPWiK w Brzesku Spółka z o.o. 

Dużych i małych uczestników zaciekawiła wystawa specjalistycznego sprzętu wodno-kanalizacyjnego, a w szczególności kamery służącej do sprawdzania szczelności kanałów oraz tzw. zadymiacza i koparek. Zainteresowani mogli zapoznać się z technologią uzdatniania wody i oczyszczania ścieków podczas zorganizowanej wycieczki na Stację Uzdatniania Wody w Łukanowicach oraz Oczyszczalnię Ścieków w Sterkowcu - Zajazie.