Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


14-05-2014

Graffiti, konkursy, wystawy – obchody 10 lat Polski w Unii Europejskiej w PGO „EKO-MAZURY” Sp. z o.o.

Od 5 do 9 maja 2014 roku, w ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., odwiedziło ponad 250 osób - grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

Na uczestników Dni Otwartych czekały ciekawe atrakcje. W formie prezentacji multimedialnej ukazano przebieg realizacji projektu pn. "Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych wraz ze składowiskiem odpadów w Siedliskach k/Ełku".

Podczas zorganizowanych spotkań ukazano podstawowe procesy technologiczne, jakie zachodzą w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów. Każdy uczestnik mógł odwiedzić obiekty i zapoznać się z całą linią technologią oraz drogą, jaką przemierzają odpady z terenu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”.

Graffiti, konkursy, wystawy – obchody 10 lat Polski w Unii Europejskiej w PGO „EKO-MAZURY” Sp. z o.o.

Podczas wizyty można było obejrzeć wystawę fotograficzną prezentującą przebieg realizacji inwestycji oraz wystawę prac konkursowych Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na odpady”.

Wśród wielu atrakcji nie zabrakło materiałów informacyjno-promocyjnych dla wszystkich uczestników. Ostatni dzień zorganizowanych atrakcji poświęcono na uroczystą galę i ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu plastycznego oraz wręczenia nagród i upominków dla jego laureatów. Każdy z odwiedzających mógł zweryfikować swoją wiedzę z ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi w ramach zabawy „Koło Natury” i otrzymać nagrodę.

Szczególną atrakcją dla zwiedzających była możliwość zobaczenia jak powstaje ogromne graffiti (ok. 500m²) na ekranie dźwiękochłonnym przy drodze wjazdowej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., z okazji Obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska