Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


16-05-2014

Już w sobotę na Discovery Channel odcinek o kulturze

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Discovery Polska przygotowało serię dokumentalną „Polska: Operacja zmiana”. W cyklu 8 odcinków przedstawiono 16 inwestycji zrealizowanych dzięki unijnemu wsparciu z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Już w tę sobotę, kolejny odcinek przygód dziennikarza Łukasza Grassa, który śledzi zmiany zachodzące w Polsce dzięki Funduszom Europejskim z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ten odcinek poświęcony zostanie kulturze. Prowadzący program odwiedzi Złoty Stok, gdzie mieści się dawna kopalnia tego cennego kruszcu.

Na zdjęciu Łukasz grass pomiędzy półkami Filmoteki Narodowej

Następnie uda się do Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji bezcennych monet. W drugiej części odcinka Łukasz Grass weźmie udział w procesie renowacji taśmy filmu „Zew Morza” z 1927 roku. Pozna tajniki tego procesu, działanie cyfrowego skanera oraz poszczególne etapy digitalizacji starych nagrań filmowych w Filmotece Narodowej.

Zapraszamy na premierowy odcinek o kulturze – już w najbliższą sobotę, 17 maja 2014 r., o godz. 13.00 tylko na Discovery Channel

Zapraszamy na premierowy odcinek o kulturze – już w najbliższą sobotę, 17 maja 2014 r., o godz. 13.00 tylko na Discovery Channel.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska