Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


22-05-2014

Już w sobotę na Discovery Channel odcinek o zagrożeniach

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Discovery Polska przygotowało serię dokumentalną „Polska: Operacja zmiana”. W cyklu 8 odcinków przedstawiono 16 inwestycji zrealizowanych dzięki unijnemu wsparciu z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Już w sobotę, kolejny odcinek przygód dziennikarza Łukasza Grassa, który śledzi zmiany zachodzące w Polsce dzięki Funduszom Europejskim z Programu Infrastruktura i Środowisko. W ostatnim odcinku programu prowadzący uda się na górę Żar, skąd na pokładzie szybowca wzniesie się w przestworza, by przekonać się jak wygląda proces przewidywania pogody. Swoją podróż zakończy w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, gdzie dane z terenu są przetwarzane przez superkomputer i sztab profesjonalnych synoptyków.

Polska Operacja Zmiana - Łukasz Grass na tle sprzętu strażackiego oraz w szybowcu

W drugiej części odcinka Łukasz Grass trafi do siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Warszawie, która zajmuje się również ratownictwem chemicznym. Prezenter będzie miał także możliwość wzięcia udziału w akcji ratowniczej.

Zapraszamy na premierowy odcinek o zagrożeniach – już w najbliższą sobotę, 24 maja 2014 r., o godz. 13.00 tylko na Discovery Channel.

 

Pobierz plik:
Opis odcinków "Polska: Operacja zmiana" Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (425 KB)

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska