Menu

Bieżący katalog: Aktualności

Lista podkatalogów:

Katalog wyżej: Działania promocyjne

WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


05-12-2011

Krakowianie i Katowiczanie zobaczyli "Moc Efektów" Programu Infrastruktura i Środowisko

Blisko 3000 osób obejrzało w weekend w Krakowie i Katowicach plenerową projekcję multimedialną pod hasłem "Program Infrastruktura i Środowisko. Zobacz Moc Efektów!". Ten festiwal światła i dźwięku w telegraficznym skrócie przedstawiał inwestycje wspierane przez "unijny" Program Infrastruktura i Środowisko na przestrzeni ostatnich czterech lat. 

Do tej pory samorządy, przedsiębiorcy, urzędy, instytucje kultury, ochrony zdrowia i uczelnie wyższe w całym kraju pozyskali na realizację 1200 dużych inwestycji ponad 79 miliardów złotych, tj. 70 proc. dostępnych funduszy unijnych w Programie Infrastruktura i Środowisko.

W województwie śląskim beneficjenci otrzymali już z Programu prawie 10 mld złotych na realizację 127 projektów, zaś w małopolskim - 7,6 mld zł z UE na realizację także 127 projektów. Plac przed Dworcem PKP w Krakowie i plac przed katowickim Spodkiem przemieniły się w multimedialne centrum. Na ekranie diodowym i specjalnie przygotowanej scenografii  wyświetlana była projekcja wielkoformatowa z trójwymiarową animacją. Mieszkańcy tych miast mieli okazję w ten zaawansowany technologicznie sposób zobaczyć efekty wsparcia z funduszy UE, które na codzień przekładają się na poprawę standardu ich życia.

Pokazy animacji odbędą się jeszcze w Sopocie (9 grudnia, plac przed wejściem na molo) oraz Warszawie (10 grudnia, ściana południowa Centrum Nauki Kopernik).

Krakowianie i Katowiczanie zobaczyli “Moc Efektów” Programu Infrastruktura i Środowisko

 

Krakowianie i Katowiczanie zobaczyli “Moc Efektów” Programu Infrastruktura i Środowisko

 

Krakowianie i Katowiczanie zobaczyli “Moc Efektów” Programu Infrastruktura i Środowisko


Zapraszamy na www.facebook.com/ministerstworozwojuregionalnego Odsyłacz  i www.facebook.com/MocEfektow Odsyłacz 

 

Pokazy multimedialne finansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa.