Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


20-05-2014

Ruszyły wycieczki Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko

13 maja 2014 r. rozpoczęły się wycieczki w ramach projektu edukacyjno-promocyjnego „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko” organizowane już po raz trzeci przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Pierwsze grupy młodzieży z województwa łódzkiego odwiedziły Świętokrzyski Park Narodowy i Toruń.

W Górach Świętokrzyskich młodzi odkrywcy udali się Królewskim Szlakiem na Łysą Górę, gdzie odwiedzili muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Podczas wędrówki oraz w samym muzeum dzieci poznały bliżej historię i przyrodę tych najstarszych gór w Polsce. W Toruniu dzieci mogły podziwiać piękną starówkę, odrestaurowaną dzięki środkom unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko, która od 1997 r. wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
 
Przygotowane dla uczestników atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie brali udział w animacjach i grach edukacyjnych, które w kreatywny sposób przybliżyły im tematykę funduszy unijnych.

Przygotowane dla uczestników atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie brali udział w animacjach.

Głównym celem projektu „Szlakiem POIiŚ” jest zapoznanie dzieci z efektami unijnych inwestycji, które zostały zrealizowane dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko. Wycieczki potrwają do końca czerwca. W tym czasie uczniowie odwiedzą blisko 40 miejsc, które skorzystały ze wsparcia z Funduszy Europejskich.

Więcej informacji na stronie projektu edukacyjno-promocyjnego „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”.

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska